Class Winners 2017

Date Class Student’s Name Mark
 April 28 VO-500A, 500B, 500C  Rita Zhu  92
VO-501A  Allyson Asuncion Cuenca  92
VO-501B, 501C  Manuela Palmieri  95
VO-502A, 502B, 502C  Neliah Jillings  96
VO-503A, 503B, 503C  Allyson Asuncion Cuenca  92
 May 1 P-101A (Part 1)  Kaiya Uppal  92
P-101A (Part 2)  Angelina Hu  92
P-101B (Part 1)  Noah Wilson  92
P-101B (Part 2)  Kamran Mehrafarin  92
P-101B (Part 3)  Maia Ramirez  92
P-101C (Part 1)  Cat-Linh Le  93
P-103C (Part 1)  Olivia Briggs  91
P-103C (Part 2)  Jerry Li  92
P-103C (Part 3)  Edward Shen  91
P-103C (Part 4)  Jason Li  94
P-102C (Part 1)  Yi Jia Liu  93
P-102C (Part 2)  Michelle Soo  93
P-102S (Part 1)  Hana Kim  93
P-102S (Part 2)  Howard Wen  95
 Tianai Gu  95
 May 2 P-103A (Part 1)  Vinh-San Le  92
P-103A (Part 2)  Kyla Cho-Phanthoupheng  92
P-103A (Part 3)  Berndaette Teo  91
P-103A (Part 4)  Cici Xu  92
P-101S (Part 1)  Wyetta Gee  92
P-101S (Part 2)  Angelina Hu  94
P-102A (Part 1)  Jessie Zhang  91
P-102A (Part 2)  Tianai Gu  92
P-102B (Part 1)  Siran Tao  92
P-102B (Part 2)  Hana Kim  91
P-102B (Part 3)  Tianai Gu  92
 May 3 P-104A (Part 1)  Natalia Xia  93
P-104A (Part 2)  Hugo Zhou  91
P-104B (Part 1)  Hannah Gocsman  89
P-104B (Part 2)  Natalia Xia  91
P-104B (Part 3)  Sarah Liao  90
P-103B (Part 1)  Christal Chan  92
P-103B (Part 2)  Kaitlyn Wong  93
P-103B (Part 3)  Ethan Sun  92
P-103B (Part 4)  Cici Xu  91
 Jocelyn Sat  91
P-103S (Part 1)  Cici Xu  94
P-103S (Part 2)  Chloe Wong  92
102CG (Part 1)  Lucy Zhang  93
May 4 P-104C (Part 1)  Aaron Wong  93
P-104C (Part 2)  Roy Chen  93
P-104C (Part 3)  Natalia Xia  92
P-104S (Part 1)  Layla Ibrahim  89
P-104S (Part 2)  Natalia Xia  94
P-105C (Part 1)  Sunny Wong  93
P-105C (Part 2)  Angela Zhou  92
P-105C (Part 3)  Jamie Cai  93
P-105S (Part 1)  Shree Devi Sankranti  93
P-105S (Part 2)  Spenser Mandy  92
May 5 P-108A (Part 1)  Andrew Yang  92
P-108A (Part 2)  Jensen Yee  93
P-108A (Part 3)  Yumin Kim  91
 Cadence Ko  91
P-108A (Part 4)  Alice Guo  94
102CG (Part 3)  Andrew Chang  91
P-107B (Part 1)  Sarah Tomlinson  89
P-107B (Part 2)  Eric Petersen  93
P-107B (Part 3)  Nathaniel Hou  92
P-107A (Part 1)  Eric Petersen  93
P-107A (Part 2)  Emma Shih  90
P-107A (Part 3)  Angela Yin  89
May 6 P-107B (Part 4)  Suheon Ha  90
P-107C (Part 1)  Sofiya Spolitak  92
P-107C (Part 2)  Samantha Kelman  91
P-107C (Part 3)  Ngoc-My Phan  92
P-107S (Part 1)  Parissa Yee  92
P-107S (Part 2)  Nicole Tam  92
 May 8 VO-505A, 505B  Stanford Guo  92
VO-500D, 500E  Lilliana Armstrong  95
VO-501D, 501E  Lilliana Armstrong  94
VO-502D, 502E  Lilliana Armstrong  93
VO-503D,505D,600,601,602  Ashley Gonzales  95
P-106S (Part 1)  Braden Honson  93
P-106S (Part 2)  Annabelle Zhang  93
P-106S (Part 3)  Nura Haji  94
P-106A (Part 1)  Hayden Shum  94
P-106A (Part 2)  Nura Haji  91
P-106A (Part 3)  Lauren Ho  93
May 9 V-108A  N/A  N/A
V-108B, V-109B  Jocelyn Chui  90
V-108C, V-109C, V-111C  Karni Kochkrian  89
V-108D, V-109D  Arta Jolldashi  89
V-109A, V-111A  Grace Yoo  92
P-106C (Part 1)  Katja Radovic-Jonsson  93
P-106C (Part 2)  Elecia Ellis  93
P-106C (Part 3)  Emma Shih  94
P-106C (Part 4)  Lainey Yau  92
102CG (Part 2)  Alisa Vedrova  92.6
May 10 P-105A (Part 1)  Francesca Sanvictores  90
P-105A (Part 2)  Ashvin Bhangav  91
P-105A (Part 3)  Jamie Cai  90
P-105B (Part 1)  Wendy Gong  91
P-105B (Part 2)  Ashley Shi  90
P-105B (Part 3)  Shree Devi Sankranti  90
V-104C, V-105C  Johanna Kim  95
V-105A, V-105S  Andrea Yap  97
V-106A, V-107A  Jueun Ryu  94
V-106B, V-107B  Lili Markel  92
V-106C, V-107C  Kaitlyn Chui  94
May 11 P-106B (Part 1)  Rebecca Yang  93
P-106B (Part 2)  Kadyn So  92
P-106B (Part 3)  Marcus Law  92
P-106B (Part 4)  Hayden Shum  92
P-108D (Part 1)  Ally Zou  93
P-108D (Part 2)  Yumin Kim  92
P-108D (Part 3)  Andrew Yang  94
P-108D (Part 4)  Jensen Yee  93
 May 12 101CG (Part 1)  Shania Chen  91
101CG (Part 2)  Lucine Tachdjian  90
101CG (Part 3)  Braydon Tsai  91.7
101CG (Part 4)  Hrag Cholakian  89
103CG (Part 1)  Naima Yekanifard  90.3
103CG (Part 2)  Caelan Black  91.6
103CG (Part 3)  Jenna Wadden  91.6
May 13 G-101-1, G-101-2  Justin Chiem  91
G-101-3, G-101S  Max Biermann  91
G-102A, G-103A  Ezra Secaluya  90
G-102B, G-103B  Ezra Secaluya  92
G-102S, G-103S  Ezra Secaluya  93
G-104A, G-105A  Bernard Lee  89
G-104B, G-105B  Bernard Lee  92
G-104C, G-105C, G-104S  Bernard Lee  90
G-107, G-108, G-110  Dennis Arana Miranda  92
P-100A (Part 1)  Scarlett Huang  91
P-100A (Part 2)  Serena Carey  94
P-100A (Part 3)  Ryan Hung  94
P-100A (Part 4)  Daniela Faganello  91
P-100A (Part 5)  Ava Marie Penaso  96
P-100A (Part 6)  Dylan Betts  91
P-100A (Part 7)  Helen Cai  92
May 15 108CG (Part 1)  Darren Lau  91.3
108CG (Part 2)  Flynn Wu  90.6
108CG (Part 3)  Miranda Song  91
107CG (Part 1)  Alysha Lee  91.3
107CG (Part 2)  Miles Hu  95.6
106CG (Part 1)  Lydia Liu  95
P-107C (Alternate Class)  Eric Petersen  98
P-107S (Alternate Class)  Eric Petersen  95
May 16 105CG (Part 1)  Sarah Seto  93
105CG (Part 2)  Jamie Cai  93
104CG (Part 1)  Evelina He  92.6
104CG (Part 2)  Elena Skinner  93.3
P-110A (Part 1)  Grace Xie  94
P-110A (Part 2)  Andrew Wang  94
P-110B (Part 1)  Serena Deng  93
P-110B (Part 2)  Tal-Claire Dobrer  92
P-110B (Part 3)  Karen Qin  94
 May 17 P-108B (Part 1)  Warren Bei  93
P-108B (Part 2)  Caitlyn Berg  92
P-108B (Part 3)  Jensen Yee  91
P-108B (Part 4)  Gabrielle Tang  91
P-108B (Part 5)  Olivia Cheng  91
P-109D  Warren Bei  94
P-109S  Natalie Law  94
P-109C (Part 1)  Natalie Law  93
P-109C (Part 2)  Cindy Qiao  92
P-109C (Part 3)  Caitlyn Berg  92
May 18 P-108C (Part 1)  Megan Lee  91
P-108C (Part 2)  Chantal Hemmann  93
P-108C (Part 3)  Gabrielle Tang  92
P-108C (Part 4)  Cadence Ko  92
V-100A  Amy Hobenshield  94.5
V-102A  Karl Wong De Leon  95.5
V-102B  Karl Wong De Leon  96
V-102S/V-103S  Noella Yang  94
V-103A  Lana Zou  95
V-103B  Helia Behaein  93
V-103C  Khachig Koujian  94
V-104A  Johanna Kim  96
V-104B, V-105B  Johanna Kim  95
May 19 109CG (Part 1)  Julia Krylowski  91.5
109CG (Part 2)  Elizabeth Ou  93.5
 Lucia Chan  93.5
P-110E (Part 1)  Karen Qin  94
 Catherine Huang  94
P-110E (Part 2)  Samantha Lin  97
P-108S (Part 1)  Miranda Song  92
P-108S (Part 2)  Esther Cheng  92
P-108S (Part 3)  Ally Zou  91
P-108S (Part 4)  Yumin Kim  93
May 20 CC-701 (Part 1)  Luciana Brewer  92
CC-701 (Part 2)  Tin Liang  91
CC-702  Adina Chow  93
CC-703, CC-704, CC-705  Kathryn Liu  95
POP-134  Safin Vizheh  91
POP-156  Alessia De Blasio  92
POP-178, POP-109  Lucia Chan  93
AD-303 (Part 1)  Jason Szeto  88
AD-303 (Part 2)  Jade Wang  90
AD-303 (Part 3)  Fusako Constable  93
May 23 110CG (Part 1)  Emma Yu  90
110CG (Part 2)  Tal-Claire Dobrer  90
110CG (Part 3)  Michael Li  89
104CG (Part 3)  Nina Huang  91.6
P-109A  Stanford Guo  89
 Richard Ma  89
P-109B (Part 1)  Elizabeth Ou  94
P-109B (Part 2)  Emmanuel Chen  94.5
P-109B (Part 3)  Andrew Marr  90
 Katherine Koh  90
May 24 P-110D (Part 1)  Samantha Lin  92
 Billy Zhang  92
P-110D (Part 2)  Fei Ying  93
P-110D (Part 3)  Callista Berg  94
P-110D (Part 4)  Chin Yan  96
P-110S (Part 1)  Alvin Zhao  90
P-110S (Part 2)  Grace Xie  94
PDC-400 (1st place)  Mina McKenzie  90.5
PDC-400 (2nd place)  Arthur Wang  90.3
 May 25 111CG (Part 1)  Daniel Deng  89
111CG (Part 2)  Monica Luo  89.5
P-111A (Part 1)  Rico Chan  88
P-111A (Part 2)  Justin Yeung  88.5
P-110C (Part 1)  YuXin Yang  93
P-110C (Part 2)  Michael Li  96
P-110C (Part 3)  Callista Berg  92
 May 26 P-111B (Part 1)  Monica Luo  92
P-111B (Part 2)  Annie Yeh  90
P-111B (Part 3)  Ethan Yan  90
P-111C (Part 1)  Katherine Zheng  88
P-111C (Part 2)  Frazer Liu  94
PC-501, PC-503  Mina McKenzie  96
PC-504, PC-506  Arthur Wang  98
PE-340,PE-560,PE-780  Rainna Sun & Karis Ng  94
May 27 P-111D (Part 1)  Maria Koh  92
P-111D (Part 2)  Frazer Liu  93
P-111E  Daniel Deng  91
P-111S (Part 1)  Brenda Yu  89
P-111S (Part 2)  Monica Luo  90